Systemy stosowane w monitorowaniu glikemii pozwalają diabetykom na łatwe i szybkie sprawdzenie poziomu cukru we krwi. Teraz, poza popularnymi glukometrami, można korzystać także z nowoczesnych systemów automatycznych, które znacznie ułatwiają samodzielną kontrolę poziomu glukozy i podawanie insuliny.

Sprzedaż systemów dla cukrzyków – FGM oraz CGM

Nowoczesne systemy przeznaczone dla osób z cukrzycą to FGM oraz CGM. Pierwszy z nich, czyli flash glucose monitoring składa się z czujnika i z sensora umieszczanego w skórze. Razem umożliwiają one wygodny pomiar poziomu cukru w płynie śródtkankowym. Drugi to system continous glucose monitoring, który jest praktycznie całkowicie zautomatyzowany – współpracuje z pompami insulinowymi dla łatwego podawania właściwej dawki insuliny.

Takie systemy są dostępne także w Polsce. Można kupić je wraz ze wszystkimi dodatkami, między innymi jak wkłucia podskórne do pompy insulinowej oraz innymi akcesoriami, które są niezbędne do wykonania pomiarów oraz do podania insuliny.

Sprzedaż systemów prowadzona jest w sklepach stacjonarnych i internetowych, które oferują je z szybką dostawą do domu. Zatem potrzebne produkty można zamówić bez konieczności wychodzenia do sklepu osobiście – gdy zostaną kupione online, będą dostarczone pod wskazany adres nawet w ciągu kilku dni.

Refundacja na systemy FGM oraz CGM

Osoby posiadające odpowiednie uprawnienia mogą zakupić systemy do pomiaru glikemii z refundacją. Dostępna na systemy FGM oraz na systemy CGM refundacja umożliwia zapłacenie za nie niższej ceny, co daje duże oszczędności.

Do uzyskania refundacji na systemy FGM oraz CGM trzeba uzyskać zlecenie od uprawnionego lekarza, który wystawia je na odpowiednim druku. Teraz zlecenie nie musi być potwierdzane w oddziale NFZ – proces ten odbywa się przez internet za pośrednictwem specjalnego serwisu online. Potem takie potwierdzone zlecenie może być użyte do zakupienia systemu i jego elementów.

Przykładowo, Freestyle Libre 2 refundacja NFZ może być zrealizowaną w sklepie internetowym. W tym celu należy wprowadzić do znajdującego się na stronie sklepu formularza wszystkie wymagane dane, a następnie zaczekać na ich kontrolę. Po akceptacji można już zacząć składać zamówienia.

Kategorie: Pozostałe

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *